Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
49D7FC69-BD29-472E-ABF4-4529F62485F0-6232-000003E299C60548
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Liglerimizde Şampiyonlar Belli Oldu!!!
liglermanset17Türkiye Satranç Federasyonu tarafından organize edilen, 57 takım ve 812 sporcunun zirve mücadelesi verdiği "2017 Türkiye Satranç Birinci ve İkinci Ligi" nefesleri kesti. Türkiye Satranç Birinci Ligi'nin şampiyonu İzmir Rota Koleji Derneği olurken, İkinci Lig'de şampiyonluk ipini yine İzmirli takım Berk Tuğra Çalışkan Satranç Spor Kulübü Derneği göğüsledi.

TSF tarafından 16-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında, Konya Rixos Otel'de gerçekleştirilen 2017 Türkiye Satranç Birinci ve İkinci Ligi, heyecan dolu karşılaşmaların ardından tamamlandı. 

24 takım ve 337 sporcunun yarıştığı 2017 Türkiye Satranç Birinci Liginde ilk üç sırayı elde ederek 2018 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'ne yükselen takımlarımız; 1. İzmir Rota Koleji Spor Kulübü Derneği 2. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 3. İstanbul Darüşşafaka Spor Kulübü olurken;

33 takım ve 475 sporcunun mücadele ettiği 2017 Türkiye Satranç İkinci Liginde ilk dört sırayı elde ederek 2018 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselme başarısı gösteren takımlarımız; 1. İzmir Berk Tuğra Çalışkan Satranç Spor Kulübü Derneği 2. Giresun Bulancak İhsaniye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 3. Karaman Doğukışla Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü  4. Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulübü oldu.  
Read more...
 
İkinci Lig'de Lider İzmir Berk Tuğra Çalışkan GSK Derneği
IMG 4327Türkiye Satranç İkinci Ligi’nde bugün oynanan 8. tur müsabakalarının ardından finale bir kaldı.

İkinci Ligde turun zirve ortağı takımı İzmir Berk Tuğra Çalışkan Satranç Spor Kulübü Derneği, bugün karşılaştığı Samsun Gerçek Spor Kulübü karşısında 7-1 gibi farklı rahat bir galibiyet elde etti. Zirvenin diğer ortağı Giresun Bulancak İhsaniye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ise rakibi Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulübü ile mücadelesini 4½ - 3½’luk bir skorla tamamladı.
 
Bu sonuçlar ile birlikte İzmir Berk Tuğra Çalışkan Satranç Spor Kulübü Derneği 14 puanla tek başına zirveye yerleşirken, 12 puanlı Giresun Bulancak İhsaniye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Karaman Doğukışla Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ikinci ve üçüncü sırada, birinci lige yükselme yarışında önemli bir avantaj elde eden Malatya Yeşilyurt Belediyespor ise dördüncü sırada final turuna giriyor.

Yarın sabah saat 10.00’da oynanacak son turun ardından Ligi ilk dört sırada tamamlayacak takımlar, önümüzdeki yıl Türkiye Satranç Birinci Ligi’ne terfi edecekler.

Tüm takım ve sporcularımıza başarılar dileriz. 

 

 
Zirveye İki Ortak
IMG 4178TSF tarafından bu yıl ilk kez hayata geçirilen ve 33 takımın yarıştığı Türkiye Satranç İkinci Ligi’nde bugün 7. tur tamamlandı.

Finale 2 turun kaldığı heyecan dolu yarışın 7. turu sonunda mücadeleyi namağlup sürdüren Giresun Bulancak İhsaniye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve tek puan kaybını zirve ortağı Giresunlu takıma karşı yaşayan İzmir Berk Tuğra Çalışkan Satranç Spor Kulübü Derneği 12 puanla liderlik koltuğunu paylaşan takımlarımız oluyorlar.

2018 Türkiye Satranç Birinci Ligi’ne yükselme mücadelesini Karaman Doğukışla Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü 11 puanla 3. sırada sürdürürken,  10 puanlı Samsun Gerçek Spor Kulübü ise ilk dörtte kalma mücadelesini 4. sırada veren takımımız oluyor.

33 takım ve 475 sporcunun yarıştığı Türkiye Satranç İkinci Ligi’nde final öncesi en kritik tur olan 8. tur karşılaşmaları yarın saat 15.00’te oynanacak.

Tüm takım ve sporcularımıza başarılar dileriz.


 
 
Kulüp Yöneticilerimiz ile Buluştuk!
img 4111Türkiye Satranç Federasyonu Yönetimi, 2017 Türkiye Satranç Birinci ve İkinci Ligi'nde mücadele eden kulüp yöneticileri ile bir araya geldi.

20 Temmuz 2017 tarihinde Konya Rixos Otel'de gerçekleşen toplantılar; Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay başkanlığında, Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ümit Şifaver, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Kulüpler Koordinasyon Kurulu Başkanı Zeki Demircan, MHK Başkanı IA Güran Ünal, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Üyeleri NA Ömer Gökçe, NA Rafet Gülmez, NA Yücel Yıldırım ve NA Engin Güleç'in katılımlarıyla gerçekleşti.

Liglerde yarışan kulüp yöneticilerinin iştirak ettiği toplantılarda; kulüpler tarafından gerçekleştirilen çalışma ve projeler değerlendirildi, kulüp temsilcileri tarafından dile getirilen dilek ve öneriler görüşüldü. TSF Yönetimi ayrıca kulüp yöneticileri ile akşam yemeğinde de bir araya geldi.

Toplantı fotoğrafları için tıklayınız.
Read more...
 
İkinci Lig’de Yarış Devam Ediyor
1 92Konya Rixos Otel’de gerçekleştirilen 2017 Türkiye Satranç İkinci Ligi’nde 4. tur geride kaldı.

33 takımın 2018 Türkiye Satranç Birinci Ligi’ne yükselme yarışına sahne olan turnuvanın 4. turu sonunda; İzmir Berk Tuğra Çalışkan Satranç Spor Kulübü Derneği puan kaybetmeden yola devam eden ve tek başına zirveye yerleşen takım oluyor. İzmirli lider takımı ise Giresun Bulancak İhsaniye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve İstanbul Moda Spor Kulübü 7 puanla takip ediyorlar.

Türkiye Satranç İkinci Ligi’nin son derece kritik geçecek 5. ve 6. tur karşılaşmaları yarın saat 10.00’da ve 17.00’de oynanacak.

Tüm kulüplerimize başarılar diliyoruz. 
 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>

Page 1 of 2
Turkish Chess Federation © 2016